Небезпека для релігійної спільноти України: чому Церкви просять депутатів не голосувати за законопроект 4128

5 жовтня об 11.00 в інформаційному агентстві «Українські новини» (Еспланадна, 20) відбудеться прес-конференція на тему: «Небезпека для релігійної спільноти України: чому Церкви просять депутатів не голосувати за законопроект 4128».
 
Учасники прес-конференції: голова Синодального юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов, заступник голови Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, священик Римо-Католицької Церкви Богдан Кушнір та інші.
 
Законопроект № 4128, який депутати Верховної Ради планують розглянути на пленарному засіданні 6 жовтня, носить дискримінаційний характер та передбачає втручання в діяльність релігійних громад, може сприяти рейдерському захопленню майна релігійних громад та призвести до створення нових конфліктів та розпалювання релігійної ворожнечі.
 
Законопроектом пропонується внести зміни в статтю 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підлеглості).
 
Ним пропонується запровадити процедуру зміни підлеглості релігійних громад шляхом порушення принципу автономності релігійної спільноти та втручанням у діяльність релігійних громад, яке полягає в тому, що держава, а не релігійні об`єднання, встановлює вимоги, за якими особа може стати членом релігійної спільноти. Відповідно, це порушує статтю 9 Європейської конвенції з прав людини та не відповідає практиці Європейського суду.
 
Законопроект № 4128, внесений до порядку денного Верховної Ради, навіть попри критичний висновок Головного науково-експертного управління українського парламенту.
 
Акредитація за телефоном: (066) 095 14 76

Календарь