Для охорони публічної безпеки і порядку під час Всеукраїнської хресної ходи миру створено координаційну раду.

 

Сьогодні, 20 липня, за підсумками зустрічі в Міністерстві внутрішніх справ України було вирішено створити координаційну раду, яка буде стежити за безпекою під час Всеукраїнської хресної ходи за мир в Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт mvs.gov.ua  та ssu.gov.ua.

 

n_1445_78282028

Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин та протоієрей Віктор Іващук

У нараді, під головуванням заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, Українську Православну Церкву представляли митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин та секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук.

На зустрічі також були присутні голова Служби безпеки України Василь Грицак, голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, заступник командувача Національної гвардії України Микола Балан, прокурор Києва Роман Говда.

До координаційної ради увійдуть представники правоохоронних органів: МВС, поліції, Нацгвардії, СБУ, прокуратури, а також УПЦ, громадських та патріотичних організацій.

За словами голови Служби безпеки України Василя Грицака, правоохоронці виробили свою консолідовану позицію з проведення заходів для забезпечення безпеки Хресної ходи.

1n8a4734_(1)

Голова Служби безпеки України Василь Грицак

Він наголосив, що «немає жодних претензій до віруючих. Ми поважаємо їх вибір».

Нагадаємо, раніше Голова СБУ вжезазначав, що віряни УПЦ мають безперечне право на вільне віросповідання.

При цьому Василь Грицак підкреслив, що провокації під час хресної ходи можуть бути використані силами, які прагнуть до подальшої дестабілізації ситуації в Україні.

«Я розраховую на розуміння патріотичних сил і на підтримку, а також на консолідовану позицію», — зазначив він.

Один з представників націонал-патріотичних рухів Тарас Мацюк зокрема зауважив, що «нікому не вигідно, щоб були якісь провокації, принаймні, тим, хто живе на території України, і вважає себе патріотом».

«Серед віруючих людей, які відвідують Українську Православну Церкву Московського Патріархату дуже багато патріотів України, – сказав він. – Я кажу з власного досвіду. Дуже багато хлопців, які відвідують цю Церкву – захищають цілісність нашої країни на сході України». Він також закликав усіх присутніх до співпраці та допомоги один одному.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ раніше писав про те, що у Хресній ході брали участь бійці 95-ї окремої аеромобільної бригади, які пройшли Хресною ходою територією Житомирської єпархії.

Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе запевнила, що завданням усіх правоохоронців є забезпечення безпеки учасників ходи.

1n8a4739

Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе

«Ситуація у нас неспокійна і ми не виключаємо, що хтось буде використовувати цю ситуацію для провокації. Ми повинні розуміти, що будь-яка ситуація може бути використана нашими ворогами. Я хочу попросити всіх бути відповідальними. Щоб громадськість та духовенство не допустили провокацій  в нашій столиці», – зазначила Хатія Деканоідзе.

Варто нагадати, що в Українській Православній Церкві неодноразовопідкреслювали, що «Хресний хід – це перш за все молитва». Священноначаля УПЦ зверталося до учасників хресної ходи з проханням не піддаватися на будь-які провокації. З закликом до вірних виступив Священний Синод УПЦ 20 липня 2016 року. Було наголошено про недопустимість використання під час Всеукраїнського хресного ходу будь-яких політичних гасел та атрибутики.

Тож, можна з впевненістю заявити, що всі можливі провокації виходитимуть від агресивно налаштованих до Української Православної Церкви представників радикальних націонал-патріотичних і військових угрупувань, які неодноразово публічно погрожували зірвати Хресну ходу та розправитися з вірянами.